Hakkımızda

“Mü’minin hayatı talim, tatbik ve tebliğden ibarettir.” anlayışını düstur edinen “Râh-i aşk Yayıncılık” müslümanlara ve tüm insanlığa hizmet anlayışıyla ortaya çıkmıştır.
Müslümanlar olarak dertliyiz. Kur’an-ı Kerim ve sünneti seniyyeden uzaklaşanlar dinin özünden ve gerçeğinden de uzaklaşmaya başladılar. Din; insan içindir, insanı kemale getirmek onu tevhide ulaştırmak içindir. Birey olarak vahdete ulaşan müslümanlar, toplumsal olarak da tevhide ulaşabilir.
“Râh-i aşk Yayıncılık” bulanıklaşan bilgilerin arasından, asrısaadetten bize ulaşan hakikatlerin özünü öğretecek eserleri yayınlamayı hedef alarak yayın hayatına başlamıştır. Örfîleşen, adetleşen, sıradanlaşan bir din anlayışı yerine Peygamber Efendimiz’den (sallallahu aleyhi vesellem) ve O’nun yolunda giden ehlisünnet ulemamızın ve O’nun gerçek varisleri olan insanı kâmillerin bize ulaştırdığı dini yaygınlaştıracak-tebliğ edecek eserler vermeye çalışacaktır. İlim sadırdan sadıra aktarılırdı. Yayınevimiz de iman dolu sadırlardan(gönüllerden), siz değerli okuyucularımızın sadırlarına en temiz bilgiyi aktarmanın şuuruyla hizmet vermeyi kendine ilke olarak kabul etmiştir.
“Râh-i aşk Yayıncılık” akıllara ve kalplere hitap ederek niçin müslüman olduğunu bilen ve bildiğini yaşamaya gayret eden müslümanların yetişmesi için bir ilim ocağı olmanın derdiyle yayın hayatını devam ettirmeyi kendine şiar edinmiştir.
“Râh-i aşk” kelime olarak “aşk yolu” anlamına gelmektedir. Yayınevi olarak çıkaracağımız eserlerle “gönül mektebi” oluşturmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu “gönül mektebi” gönüllerin Allah ve Rasulü sevgisiyle dolmasını, akılların Kur’an-ı Kerim ve sünneti seniyye ışığıyla beslenmesini, amellerin salihleşmesini ve imanların kavileşmesini arzulamaktadır.
Allahu Teala “Zerre kadar hayra vesile olan, hayır işleyen, hayrın açığa çıkmasına, yaygınlaşmasına yardımcı olan onun karşılığını görecektir.” diye buyurmaktadır. Allah Rasulü (sallallahu aleyhi vesellem) de “Hayırlı bir çığır açan o çığır devam ettikçe o hayrın içindedir.” buyurmuştur. Bu bilgiler ışığında, Kur’an-ı Kerim ve sünneti seniyyenin insanlığı yönlendirmiş olduğu hayır yarışına biz de “Râh-i aşk Yayıncılık” olarak bir noktadan katılmak istiyoruz.
Yayınevimizin kuruluşu ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olsun.

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kabul Et