Gizlilik Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi Ve Gizlilik Politikası
SATIŞ: 
Sitemizden aşağıda belirttiğimiz koşullar çerçevesinde alışveriş yapıyorsunuz. Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz. Web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır. Siparişleriniz MNG Kargo, PTT kargo ile veya elden teslim edilecektir.

İPTAL: 
Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

İADE: 
Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.
Kitap ve dergi ürünlerinde ancak kitaplar da kusur olduğu zaman iade geçerli olacaktır. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.

GİZLİLİK:
Elektronik posta adresiniz başta olmak üzere bize verdiğiniz iletişim bilgileriniz hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacaktır. Oluşturduğunuz üyelik bilgileriniz (Ad, Soyad, Vergi/TC Kimlik Numaranız, Telefon Numaranız, E-posta adresiniz, Sipariş Bilgileriniz, Sosyal Medya  profil bilgileriniz) tüzel/gerçek kişiler ile paylaşılmaz. Üyelik bilgilerinizi siz görebilir, değiştirebilir veya üyeliğinizi silebilirsiniz.
E-posta adresinize Rah-i Aşk Yayıncılıktan ’tan e-bülten gönderilebilir. E-bülten aboneliğinden çıkmak için rahiaskyayincilik@gmail.com adresine e-posta iletmeniz yeterli olacaktır.
rahiaskyayincilik.com üzerinde kullanılan tüm resim ve görsellerin telif hakları edinilmiştir. Ayrıca web sayfamızda yayınlanan yazı, video, ses, ürün vb. tüm içerikleri kaynak gösterme şartı ile kopyalayabilirsiniz.
Üye olurken bildirdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgileriniz, sizin onayınız dışında diğer üyeye ve firmaya açılmayacaktır. Ancak bu bilgiler, sitemizin kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek amacıyla kullanılacaktır.


KARGO ve TESLİMAT:
Ürünler firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile (genelde MNG Kargo ve PTT Kargo) tarafınıza ulaştırılacaktır. Siparişlerinize ait gönderim masrafları siparişinize dahil edileceğinden teslimat esnasında ayrıca gönderim ödemesi yapmayınız. 
Kargonuzu teslim alırken hasarsız aldığınızdan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu kalktığından lütfen ürünle ilgili bir problem olduğunu gördüğünüzde kargo firmasına tutanak hazırlatınız ve kargoyu teslim almayınız.
Ödeme bilgilerinizin teyid edilmesinin ardından siparişiniz hazırlanıp belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır. 
Kargo ücretleri sipariş esnasında müşteriye gösterilmektedir. Ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir. Teslimatın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletişim kısmında belirttiğimiz e-posta adresimiz ya da telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.
Ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda sizinle, belirtmiş olduğunuz e-posta adresi veya telefon numaraları ile irtibata geçilecek; 15 gün içinde teslim edilemeyen siparişler iptal edilecektir.

ÖDEMELER:
Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz. Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir. Ödeme işlemini yaparken sitemize üye olduğunuz isim ve soyismi mutlaka belirtiniz. Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu mail adresimize HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kabul Et